Join Us On Facebook

Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

Ηττα στην Τρίπολη 2-0 από Παναρκαδικό (φωτο)

Posted by Α.Ο ΛΕΒΑΝΤΕ Δευτέρα, Οκτωβρίου 05, 2015, under | No comments

Με 2-0 επικράτησε ο Παναρκαδικός το μεσημέρι της Κυριακής (4/10) επί του ΑΟ Λεβάντε για την 2η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής. Σκόρερ οι Καδάς (10') και Καστριτσέας (46').

Ο Παναρκαδικός ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10ο λεπτό όταν ο Καδάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για το "τριφύλλι".

Η αρκαδική ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στο 34' το σουτ του Μηλιώτη έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα το δυνατό σουτ του Γαρυφαλλόπουλου έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Η ομάδα του "Τριφυλλιού" ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να μην δώσει την ευκαιρία στην ομάδα της Ζακύνθου να δημιουργήσει κάποια σημαντική ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, όταν ο Καδάς στο 46' εκτέλεσε κόρνερ και ο Καστριτσέας με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0.

Η ομάδα του "τριφυλλιού" έψαξε και τρίτο τέρμα ωστόσο παρά το γεγονός ότι δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις μέσω στημένων φάσεων, δεν μπόρεσε να σκοράρει για τρίτη φορά με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:
Παναρκαδικός (Γ. Αντωνόπουλος): 1. Ψυχογιός, 2. Γογωνάς, 3. Μπούτας, 4.  Καστριτσέας, 5. Κυριακόπουλος, 6. Βελισσάρης, 7. Μηλιώτης, 8. Δήμος, 9. Γαρυφαλλόπουλος, 10. Καδάς, 11. Κώτσιρας

Στον πάγκο οι: 12. Χρήστου, 13. Τσόφλιος, 14. Σταθουλόπουλος, 15. Μάνος, 16. Μπεντεβής, 17. Μέλλος, 18. Μπίσσιας