Join Us On Facebook

Πέμπτη 19 Απριλίου 2012

ΑΓΩΝΕΣ ΡΕΤΡΟ

Posted by Α.Ο ΛΕΒΑΝΤΕ Πέμπτη, Απριλίου 19, 2012, under | No comments

Την αγωνιστική περίοδο 2008 - 2009 και στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής ο ΑΟ Λεβάντε αντιμετώπισε τον ΠΑΟ Λούρου για το πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας της ΕΠ.Σ Ζακύνθου.

Το τελικό σκορ ήταν 9 - 1 για τους Κυανέρυθρους και ήταν μία απο τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας της ομάδας.

Το σκορ άνοιξε με τρομερό άλμα και κεφαλιά ο Γουργούρης για να κάνει το 2-0 ο Πατίρης Γιάννης με έναν κεραυνό από τα 40 μέτρα. Το 3-0 έγινε με κεφαλιά του Γκόγκα και το 4-0 το πέτυχε ο Κωστής Διονύσιος με σουτ έξω από την περιοχή.
Ο ίδιος παίκτης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 5-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Πατίρη Άκη να κάνει το 6-0 και με δυο συνεχόμενα γκολ του Αντωνόπουλου το σκορ έγινε 8-0.
Μείωσε με έναν κεραυνο από τα 35 μέτρα ο Μαρίνος για να κλείσει το σκορ με κοντινό πλασε ο Θεοδόσης.

ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ: Τσουκαλάς, Κωστής Γ, Περίσνακα, Π. Ι. Μυλωνάς, Γκόκας, Ποταμίτης(67’ Αντωνόπουλος), Π.Χ.Μυλωνάς, Πατίρης Ι,Γουργούρης (46’ Θεοδόσης), Κωστής Δ(46’ Βάδεν), Πατίρης Α